פרויקטים חדשים
לצפייה בכל הערים

פרויקטים חדשים בחדרה, דירות חדשות בחדרה

(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)

דירות להשקעה בחדרה, התחדשות עירונית בחדרה, דירות חדשות בחדרה, נדלן בחדרה, פרויקטים חדשים בחדרה, מחירי דירות בחדרה, דירות מקבלן בחדרה


מחפשים לרכוש דירה בחדרה?

 

חדרה שוכנת במישור החוף, בשרון הצפוני ושייכת למחוז חיפה. היא הוכרזה כעיר בשנת 1952. מקור שמה מגיע מהשפה הערבית, מהמילה "ח'דירה – ירקרקה, בשל צבען של האצות בביצות.

 

דמוגרפיה
לפי נתוני הלמ"ס, נכון לסוף 2018 התגוררו בחדרה כ- 96,000 תושבים ( מקום 17 בדירוג רשויות מקומיות בישראל). קצב גידולה אוכלוסייה עומד על 1.8% בשנה. חדרה מדורגת במקום 6 מתוך 10 במדד החברתי –כלכלי נכון לסוף שנת 2017. אחוז הזכאים לבגרות עומד על 66.7% נכון לשנת הלימודים תשע"ז (2016-2017). השכר החודשי הממוצע לשכיר עוד על 8,454 ש"ח כאשר הממצע הארצי עומד על 8,913 ש"ח נכון לשנת 2016.

 

אוכלוסייה לפי גילאים
• גילאי 0 - 4 8.8%
• גילאי 5 - 9 7.8%
• גילאי 10 - 14 6.8%
• גילאי 15 - 19 6.4%
• גילאי 20 - 29 13.2%
• גילאי 30 - 44 20.2%
• גילאי 45 - 59 16.4%
• גילאי 60 - 64 5.4%
• גילאי 65 ומעלה 14.9%

 

תרבות, פנאי וספורט
המרכז העירוני לאמנויות הבמה והתיאטרון

חדרה מקדמת ומטפחת את תחום הפנאי, התרבות והספורט. בעיר מוזיאונים, אתרים היסטוריים, פארקים, תיאטראות, מגרשי משחקים רבים לרווחת התושבים ועוד.

 

לחדרה מטרה לקרב את תושבי העיר ליצירה תיאטרלית ובאמצעותה להרחיב את מעגלם התרבותי של התושבים.

"המרכז העירוני לאמנויות הבמה והתיאטרון" מעניק לכל תושבי חדרה הסביבה במה בתיאטרון. מסגרתו של המרכז כולל:
- תיאטרון קטנטנים לגיל 3-5, תיאטרון מהנה המשלב למידה בה מתנסים בחוויה תיאטרונית.

- לימודי משחק מקצועיים לגילים 17 ומעלה, צוות המורים מקצועי ומטובי השחקנים בארץ.
- תיאטרון נוער עירוני - בו לומדים על הפקה מחזה מראשיתו ועד סופו.
- הקמת תיאטרון חדרה - להקת שחקנים קבועה, תיאטרון רפרטוארי.
- תיאטרון נשים - תיאטרון לנשים מגילאים 30 ומעלה.
- לימוד תיאטרון לחובבים - תיאטרון מקצועי לחוויה משחררת וספונטנית.
- להקת זמר "ווקל" - להקה ייצוגית שמייצגת את חדרה בטקסים ואירועים שונים.
- להקת "צבעי מחול" - להקת מחול ייצוגית של חדרה בארץ ובעולם. הגוף התרבותי הגדול ביותר של חדרה, להקה עטורת פרסים.

 


ספורט

לחדרה קבוצת כדורגל "הפועל חדרה" שנוסדה בתחילת שנות ה-30 וכיום משחקת בליגת העל. בעבר הייתה "מכבי חדרה", קבוצה שהוקמה ב1914 אך פורקה ב 2004. קבוצת הכדורסל של מכבי חדרה משחקת בליגה הארצית.

 

מוזיאונים ואתרים היסטוריים בעירהחאן ובית הכנסת הגדול - בניין בית הכנסת הגדול של חדרה שוכן במבנה החאן, מבנה חקלאי ערבי ישן בו צמחה העיר חדרה. בשנת 1980 המבנה נקנה ע"י יהושוע חנקין. בשנת 1981 עלו מתיישבים למקום, כאשר לא ניתנה להם הזכות להתגורר שם ולבנות מבני קבע, התגוררו במבנה החאן.

 

מבנה החאן נשכח עם השנים אך בשל העובדה כי מקומו אחת הנקודות הגבוהות בעיר הביא לבחירת השטח להקמת בית הכנסת בשנת 1933. בית הכנסת הגדול תוכנן ע"י האדריכלית יהודית שטולצר סגל. סגנונו של בית הכנסת הוא בינלאומי, דבר אשר השביח את ערכו הארכיטקטוני של הבניין.

 

 

מבנה בית הכנסת בטון כולו, עם תחילת בנייתו החלו בהריסת מבנה החאן. תושבי המקום קראו לשמר את המבנה ההיסטורי ובשל כך נפסקו עבודות ההרס. בניין החאן שולב לבסוף במבנה הקיים. במקום נפתח מוזיאון תולדות העיר חדרה, בו אוסף המוזיאון. מתנדבים תושבי העיר חדרה אספו עדויות מן העבר, כלים חקלאיים מתחילת המאה ה-20 והעבירו אותם לחצרות פרטיות. עם הזמן נאספו גם חפצים גם קטנים והתחומים התרחבו. האוסף מייצג שינויים כלכליים, תעסוקתיים ודמוגרפיים אשר התחוללו בעיר חדרה מיום היווסדה. במוזיאון נערכים סיורים מודרכים וסרטים שעוסקים בתולדות העיר.

 

יד לבנים - יד לבנים שוכן בשדרת רוטשילד. הגן הסמוך עוצב ע"י האמן המפורסם דני קרוון. בגן פסלים, בריכות מים, דגים, גשרים ומוזיאון המנציח את זכרם של בני ובנות העיר חדרה שנפלו במערכות ישראל. בכניסה למקום ניצבת הספרייה העירונית של חדרה, בה נמצאים כ-10,000 ספרים.

 

בית פיינברג - זהו אחד מבתיה הראשונים של העיר חדרה אשר נבנה ע" ישראל פיינברג ונפגע במאורעות תרפ"א. הבית שוחזר ונפתח לקהל בשנת 2008. במקום פועל מוזיאון ומסעדה.
בית חנקין -
בית חנקין הוא בית יהושוע ואולגה אשר נמצא על שפת הים. במקום נמצא אתר נופש אשר הכניסה אליו חינם. במקום פועל מוזיאון ומסעדה. יהושוע חנקין רכז את האדמות הללו בגבעת אולגה על מנת להקים שם עיר נופש. מיקומה הבולט אינו מיקרי והוא נועד בכדי למשוך התיישבות. חנקין עצמו לא זכה להתגורר בבית שנבנה במקום ולאחר מותו המקום הוזנח עד ששוקם חזרה.

 

כפר הנופש של האגודה למען החייל - בכפר הנופש מצוי מבנה היסטורי בו שכנה משטרת החופים הבריטית.
בניין דומה הוקם בסידנא עלי בכדי לגלות ספינות מעפילים. בנובמבר 1945 הותקפו מבנים אלה בו זמנית ע"י הפלמ"ח. שני המתקנים הופצצו, הבריטים ששיקמו את המבנה בגעת אולגה במהרה אך אלה הופצצו בשנית. בינואר 1946 אנשי הפלמ"ח שהתחזו לצבעים החדירו חומרי נפץ בחביות צבע. הבריטים אשר הוזהרו לפני המעשה טלפונית ונתבקשו לפנות את הבניין ולהתרחק לא עשו זאת, דבר אשר הוביל לפציעתם של 17 אנשים וחייל בריטי הרוג.

.

פרויקטים בחדרה:
• Aqua 10
• אמירי פארק
• חלומות פארק חדרה
• Laguna
• אאורה סיטי
• מגדלי אחד העם
• אאורה נחל פרת חדרה

 

 

 

 

קרא עוד+
(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)
על המפה