פרויקטים חדשים
לצפייה בכל הערים

פרויקטים חדשים בבית שמש, דירות חדשות בבית שמש

(לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש)

דירות להשקעה בבית שמש, התחדשות עירונית בבית שמש, דירות חדשות בבית שמש, נדלן בבית שמש, פרויקטים חדשים בבית שמש, מחירי דירות בבית שמש, דירות מקבלן בבית שמש

 

מחפשים לרכוש דירה בבית שמש?


בית שמש, בין הרי ירושלים לשפלת יהודה נמצאת העיר בית שמש. היא הוכרזה כעיר בשנת 1991 וממוקמת במרכז הגיאוגרפי של מדינת ישראל - בין המטרופולין של תל אביב ובין המטרופולין של ירושלים. היא שייכת למחוז ירושלים ורואים בה כ"גשר" במדינת ישראל המקשר בין שני ירושלים לתל אביב. העיר מגשרת גם בין אופי החיים החילוני והדתי, חיים בעיר חרדים לצד חילוניים ודתיים, זוהי עיר בעלת גיוון וקיום מדהים זה לצד זה.

 


אוכלוסייה

לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לסוף 2018 מתגוררים בבית שמש כ- 118,700 תושבים. קצב גידול האוכלוסייה עומד על 3.8% והיא מדורגת 2 מתוך 10 בדירוג הכלכלי - חברתי. אחוז הזכאים לתעודת בגרות לפי שנת תשע"ז (2016-2017) עומד על 37.2%. השכר הממוצע (לשכירים) הינו 6,682 ש"ח (נכון לשנת 2016) כאשר הממוצע הארצי עומד על 8,913 ש"ח.

 

מחלקת התרבות, פנאי והספורט בעיר

מחלקת התרבות מפיקה אירועים עירוניים להנאת התושבים, מלווה ומנהלת את הלהקות הייצוגיות של העיר. המחלקה מקיימת ערבי שירה, חוגים לילדים, נוער ומבוגרים, מקיימת פעילויות בתחומי המוזיקה, מפיקים אירועים של מוסדות החינוך, התרבות והקליטה. בנוסף, דואגת המחלקה לטפח את תחום הספורט ומקיימים פעילויות ספורט כגון בייסבול, טניס שולחן, התעמלות אומנותית, כדורגל, כדורסל ועוד. המחלקה מארגנת טורנירים, קייטנות ספורט. היא מציעה למבוגרים מסלולי הליכה ומתקני ספורט. העירייה מתכננת הקמת מתקני ספורט בעיר לרווחת התושבים.

 


חינוך וקהילה בעיר

ספריה עירונית - הסיפרייה העירונית של בית שמש ממוקמת במרכז העיר ונגישה עבור כלל תושביה. הסיפרייה פועל משנת 1964 ובה מאגר שלם ורחב של כתבים, ספרי עיון, ספרים, מילונים וספרות בשפות עברית, אנגלית וצרפתית. בסיפרייה עמדות מחשב לשירות הקהל. החל משנת 2008 ו"חוק הסיפריות המתוקן" שירות הסיפריות לתושב בחינם ואינה דורשת תשלום.

  

פרויקטים בעיר

נופיה

 

 

קרא עוד+
(לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש)