קרנות השקעה בנדלן - חשוב שבעלי הניסיון והידע ינהלו את כספך

הבנתם כבר שתיק ההשקעות צריך להיות מגוון כמה שיותר ואתם מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם בהשקעה סולידית כמו נדל"ן?


כדאי שתחשבו על השקעה פאסיבית, לא נזילה, שתנוהל על ידי מנהלים בעלי ניסיון רב שנים ויושרה המאפשרים לכם להשקיע באפיקים אלטרנטיביים. כל מה שאתם צריכים זה להקצות סכום כסף מסויים מסך כל הכסף הנזיל שלכם (מומלץ כ-30%-25%) להשקעה לטווח ארוך, סבלנות ואמון במנהלי הקרן.

 

קרן השקעות פרטית (פרייבט אקוויטי) היא קרן המתמחה בהשקעה באפיקים אלטרנטיביים לטווח ארוך. בניגוד למוצרי שוק ההון, שנסחרים באופן ציבורי, קרנות הפרייבט אקוויטי אינן נסחרות בבורסה, ובמקום זאת הונכם הפרטי מושקע באפיקים אלטרנטיביים לשוק ההון כגון השקעה ישירה בחברות, השקעה בנדל”ן גלובלי, בפרויקטים של תשתיות, אנרגיה מתחדשת ועוד.

 

מישהו מנהל אותך?


השקעה שלכם בקרן הופכת אתכם לשותפים בהשקעה, אך אינה מאפשרת לכם קבלת החלטות בנוגע לנכס המושקע. בניגוד להשקעות ישירות בנדל"ן, בהן אתם הופכים לבעלים היחידים של הנכס עד שהוא ממומש בתשואה המניבה לכם רווח, בהשקעות בקרנות פרייבט אקוויטי אתם נכנסים כמשקיעים פאסיביים שמזרימים הון להשקעה ונושאים באחריות מוגבלת. מי שמנהל את ההשקעה ומקבל את ההחלטות עבורכם ועבור שאר השותפים המוגבלים, הוא השותף הכללי, בעל הידע, הניסיון והנוכחות המקומית, שמאפשרים את ניהול ההשקעה בהתאם לתוכנית העסקית כמו גם לנהל את ההשקעה בצורה מיטבית בזמני משבר. 

 

השותף הכללי מציג בפני המשקיעים את התוכנית עסקית ואת מודל תגמול מבוסס הצלחה, שמבטיח למשקיעים כי יבחר להיכנס להשקעות בהן הוא מאמין ויעשה כל שביכולתו כדי להעלות את התשואה ככל האפשר, תוך שמירה על ביטחון ויציבות. נקודה זו של בחירת השותף הכללי היא חשובה במיוחד, מכיוון שניהול קרן נדל”ן מתאים אך ורק למנהלים בעלי ניסיון רב עם מחוייבות לטווח ארוך.

 

 צילום: shutterstock

 

אם אנחנו לא מנהלים את ההשקעה, מתי נראה את הרווחים?


ההשקעה בקרנות פרייבט אקוויטי מתאימה למשקיעים בעלי כסף נזיל והרבה סבלנות, המסוגלים לוותר על נזילות לתקופה מסוימת ולהבין שצריך כמה שנים על מנת לבצע את התוכנית העסקית  על הצד הטוב ביותר, להוסיף ערך ולהשביח את ההשקעה ובעיקר – לממשה בתיזמון הנכון ביותר.

 

השקעות פרייבט אקוויטי מתמקדות ברווחי ההון מהעלאת ערך ההשקעה, ופחות בתזרים השוטף. על פי רוב, הגרף שמייצג את תזרים המזומנים יוצר את צורת האות J – שמתחיל בירידה מסוימת (המסמלת את הזרמת ההון להשקעה בנכס עצמו), אחריה עליה מתונה (שנובעת מחלוקות שוטפות) ולבסוף, צפי לעליה חדה ומהירה בסוף חיי ההשקעה, עם קבלת תקבולי ההון, לאחר מימוש התכנית העסקית,השבחת הנכס ומימושו. אי הנזילות נועדה לאפשר למנהל המקצועי משאבים על מנת למקסם את האסטרטגיה שלו.

 

 אך אל דאגה – עד שאתם לא תרוויחו גם מנהל ההשקעה לא ירוויח - מודל התגמול של מנהל ההשקעה נקבע, בדרך כלל,  באופן שהוא מרוויח רק לאחר שהשותפים המוגבלים מקבלים את מלוא כספי השקעתם, בתוספת תשואה שנתית מועדפת בשיעור צפוי שנקבע מראש. רק מעבר לזה, יהיה מנהל ההשקעה זכאי לקבל דמי הצלחה.

  

לפזר, לפזר, לפזר...


במטרה להגן על כספי המשקיעים, נדרשים מנהלי ההשקעות לפיזור מגוון ככל האפשר של כספי המשקיעים.

גם פרופימקס דוגלת באסטרטגיית פיזור מגוון ככל האפשר של כספי המשקיעים - באמצעות משפחת קרנות הפרייבט אקוויטי  Profimex CircleOne, פרופימקס דואגת לפיזור-על בין מדינות שונות, מנהלים, אסטרטגיות וסקטורים שונים.

 

אסטרטגיית הפיזור של פרופימקס באה לידי ביטוי בקרנות הפרייבט אקוויטי שבניהולה, כאשר  בדרך כלל 80% מההשקעות הן בארה”ב, והשאר באירופה, תוך העדפה לאזורים המציגים צמיחה בשיעורים גבוהים, רמת תעסוקה גבוהה ונתונים דמוגרפיים איתנים.

 

בין הסקטורים בהם משקיעה הקרן ניתן למצוא שטחי לוגיסטיקה, מתחמים רפואיים, ומתחמי מולטי פמילי (מקבצי דיור להשכרה) בערים אמריקאיות הנהנות מגידול יציב באוכלוסייתן ומשיעור תעסוקה גבוה. כולן מבוצעות יחד עם שותפים מקומיים, עתירי ניסיון ובעלי היסטוריית ביצועים מרשימה.

 

אם אתם מחפשים השקעה לטווח ארוך שאתם לא צריכים לעבוד בשבילה, זה הזמן לנסות ולבחון את קרנות הפרייבט אקוויטי.