חברות נדל"ן מובילות רוכשות חטיבת קרקע בשטח של כ-146 דונם בהוד השרון בעלות של כ-200 מיליון שקל

צמח המרמן, אלעד ישראל מגורים מקבוצת תשובה, אפריקה ישראל מגורים וחברת שפיר מגורים מקבוצת שפיר הנדסה רוכשות מבעלים פרטיים קרקע חקלאית בהוד השרון בהיקף כספי של כ-200 מיליון שקל.


על פי ההסכם, צמח המרמן, אפריקה ישראל  מגורים ואלעד ישראל מגורים יחזיקו כל אחת ב-26.5% מהקרקע, שפיר מגורים מקבוצת שפיר הנדסה תחזיק 20.5%. מדובר בשטח של כ-146 דונם הממוקמים סמוך לפארק החדש בדרום העיר שכולל אגם מלאכותי.

 

החברות מתכוונות לקדם בחטיבת קרקע זו תכנון ופיתוח שכונת מגורים מעורבת שימושים כחלק ממגמת התפתחותה של העיר הוד השרון. כיום הקרקע נמצאת בשלבי תכנון תב"ע "תמ"א 48/1" שהיא תוכנית מתאר ארצית מפורטת שממנה ניתן להוציא היתר בניה לכשתאושר הקרקע ממוקמת בחלקה הדרום מערבי של העיר הוד השרון, דרומית מזרחית לשכונת המגורים "נווה הדר" צפונית לכביש 5, מזרחית לכביש 4.

 

את החברות הרוכשות ייצגו בעסקה עורכי הדין לוי אמיתי ויפית פלסנפלד ממשרד גולדפרב. בנק דיסקונט יממן את רכישת רכישת הקרקע ע"י החברות. השלמת העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים.

 

אודות צמח המרמן:

 

צמח המרמן הינה חברת בנייה שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך של תל אביב ונחשבת לאחת מחברות הנדל"ן האיכותיות והמהימנות בישראל. החברה עוסקת בעיקר בתחום הייזום ובביצוע של פרויקטים גדולים משרדים ומסחר, וכך גם בביצוע פרויקטים נוספים לחברות מובילות במשק הישראלי. החברה נמצאת בשלבי ייזום, תכנון וביצוע של 19 פרויקטים בפריסה ארצית, בהיקף כולל של כ- 4,000 יחידות דיור וכ-61,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים.


בין הפרויקטים המובילים שהחברה יוזמת : פרויקט "וויט סיטי" בנווה צדק תל אביב, פרויקט "בצלאל" בתל אביב, פרויקט "אכזיב" בנהריה, פרויקט "קריניצי החדשה" ברמת גן, פרויקט "סביוני גני תקווה" בגני תקווה, פרויקט "לב גני תקווה" בגני תקווה, פרויקט "נופיה" בבית שמש ועוד פרויקטים רבים נוספים ברחבי הארץ.

 

 

אודות אלעד ישראל מגורים:

 

חברת אלעד ישראל מגורים, מקבוצת תשובה, מובילה פעילות יזמית של נדל"ן איכותי בישראל באזורי ביקוש מרכזיים. לחברה הנהלה מקצועית בעלת ניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן אשר הפכו את אלעד ישראל מגורים לחברה מובילה המתמחה בהקמת שכונות מגורים במקומות שונים בישראל. החברה נמצאת כיום בתנופת בנייה של פרויקטים בהיקף של אלפי דירות למגורים ברחבי הארץ, בהן דירות לזוגות צעירים ומשפחות, דירות יוקרה ועוד.


בין הפרויקטים המובילים שהחברה ייזמה ויוזמת: הפרויקטים "פארק תל אביב" ו-"פארק בבלי" בתל אביב, "אלעד בית וגן" בירושלים, " URBAN PARK ראשונים" בראשון לציון, שכונת קריית חתני פרס נובל במערב ראשון לציון, פרויקט "בית חנה" בתל אביב, צמרת דנקנר בתל אביב, ופרויקטים רבים נוספים ברחבי הארץ.

 

 

אודות אפריקה ישראל מגורים:

 

מאז הקמתה בשנת 1960 והפיכתה לחברה ציבורית ביוני 2006, אפריקה ישראל מגורים מובילה את שוק הנדל"ן למגורים בישראל. פעילותה של החברה מתמקדת בייזום והקמתם של פרויקטים למגורים על כל שלביהם. החל משלב רכישת הקרקע, דרך כל שלבי התכנון, הבניה, הפיתוח הציבורי, השיווק, מכירת הדירות ואכלוסן.

 

החברה, ששינתה את פני תרבות הדיור בישראל עם יצירתו של המותג סביונים, המאגד תחתיו שכונות מגורים קהילתיות ברחבי הארץ, השכילה לאורך שנים לשלב ניהול מוקפד והתנהלות פיננסית איתנה עם צבר פרויקטים איכותי ורחב היקף.


אפריקה ישראל מגורים פעילה כיום בארבעה תחומים עיקריים: יזמות למגורים במסגרת המותג הידוע "סביונים", התחדשות עירונית במסגרת המותג "סביוני העיר", פעילות הדיור להשכרה ארוכת טווח ומחיר למשתכן. כאשר ברשותה מלאי פרויקטים בביצוע ובתכנון בהיקף של כ-3,600 יח"ד ברחבי הארץ (כולל חלקם של השותפים), מתוכו מקימה ומשווקת כיום כ-2,500 יח"ד.


בשנה האחרונה, התמקדה החברה בגיוון תמהיל הדירות המשווקות על ידה, לצד כניסה לערי ביקוש חדשות כדוגמת חריש, כפר יונה ומודיעין. בין הפרויקטים החדשים שפתחה לאחרונה ניתן למצוא את מגדלי סביון סיטי בנתניה וכן שלבים נוספים בפרויקטים סביוני השרון בכפר יונה, סביוני גבעת שמואל, שדרות הסביונים במודיעין ועוד.

 


אודות שפיר מגורים:


שפיר מגורים ובנין היא חלק מקבוצת שפיר הנדסה. הקבוצה מובילה בישראל בתחום היזום, הבניה, הפיתוח והתשתיות, הייצור ומכירת חומרי גלם לתעשיית הבניה. ברשות שפיר מחצבות, מפעלי אספלט ומפעלי בטון. בתחום הבניה למגורים מקדמת החברה שלל פרויקטים נדל"ניים בהיקף של למעלה מ-1400 יחידות דיור בין היתר ברעננה, בשכונת אגמים שבנתניה, אור יהודה, יבנה, ראש העין ומודיעין.

 

סמנכ"ל לייזום נדל"ן של חברת שפיר מגורים ובניין, גד גרשון מוסר כי "פרויקט זה מצטרף לאלפי יחידות דיור בפרויקטים שונים שאנו בונים ברחבי ישראל והיא חלק מהאסטרטגיה של שפיר להרחיב את פעילותה בתחומי הליבה. תכנית המתאר החדשה של הוד השרון הינה מנוע צמיחה דמוגרפי לעיר שתטיב עם תושביה בתוספת של שטחי מגורים ותעסוקה לטובת קידום העיר. אנחנו מתכוונים להתחיל לקדם במתחם תוכנית בניין עיר מפורטת בהתאם לתוכנית המתאר שתאושר''.