מגדלי תעסוקה, מסחר, מגורים להשכרה ומעונות סטודנטים יוקמו במשולש הבורסה

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א שבמינהל התכנון, החליטה להפקיד היום (ב') תכנית חדשה לבנייה של מגדלים בחלק הצפון-מערבי של מתחם הבורסה. מגדלים אלו יכללו שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים להשכרה ארוכת טווח וגם מעונות סטודנטים.

הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר

 

התוכנית החדשה מתפרסת על שטח כולל של 13 דונם והיא ממוקמת בין רחוב בגין ונתיבי איילון.

 

במסגרת התכנית יוקמו שני מגדלי תעסוקה עם 50 קומות ומבנה נוסף עם 8 קומות בשטח של 80,000 מ"ר ובנוסף 5,000 מ"ר של שטחי מסחר אשר יהיו פרוסים לאורך נתיבי איילון בהמשך למגדלים הקיימים.

 

בחלק המזרחי של המתחם, לאורכו של רחוב בגין יוקם מגדל נוסף עם 60 קומות בשימושים מעורבים של שטחי ציבור, מסחר, 350 חדרים של מעונות סטודנטים  ו – 400 יח"ד בשטח ממוצע של  65 מ"ר להשכרה ארוכת טווח, לתקופה של עד 20 שנים.

 

הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר

 

הדירות להשכרה ישווקו לציבור, במודל של החברה הממשלתית דירה להשכיר, לפיו מושכרות הדירות לתקופה של 20 שנה, כש - 25%  מהדירות מיועדות לזכאים של משרד הבינוי והשיכון, במחירים  הנמוכים ב- 20% ממחיר השוק.

 

כמו בפרויקטים האחרים של דירה להשכיר, ייהנו דיירי המתחם מיציבות וודאות בנוגע לתקופת השכירות,  מדמי שכירות קבועים, מדירות מגורים בסטנדרטים חדישים, מפרטי גמר ותחזוקת מבנים ברמה גבוהה ואיכותית לטווח ארוך.

 

בין שלושת המגדלים תוקם שדרה פתוחה אשר תתחבר לכיכר מרכזית, אליה יופנו חזיתות מסחריות.

 

כמו כן כוללת התוכנית מרתפי חנייה עם 900 מקומות חנייה שינוהלו כחניון ציבורי שייתן מענה לכלל המשתמשים באוזר וחניון ציבורי נוסף מתחת לרחוב בגין, אליו יהיה ניתן להיכנס דרך החנייה של הפרויקט החדש או לחילופין מרחוב בגין, על מנת לתת מענה של חנייה למבנים באזור שיחודשו ויתווספו להם שטחי בנייה אך לא ניתן יהיה להוסיף להם מקומות חניה. 

 

הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר

 

כמו כן, נקבעו בתוכנית שטחים לצרכי הציבור בהיקף של כ- 10,000 מ"ר. הכוונה להפנות חלק משטחים אלו למוסד חינוכי ולאפשר היתכנות להעתקה של מכללת שנקר מרחוב ידע עם, על מנת לפנות מקום לבית ספר חדש שישרת את שכונת החרוזים.

 

בתוכנית יש דגש רב על שטחי המסחר והחזיתות המסחריות שיהיו פעילות ברוב שעות היממה לצד מרחב ציבורי מפותח לרווחתם של המבקרים והעובדים באזור, מתוך כוונה למשוך למתחם כמה שיותר אנשים, "להחיות" את מתחם הבורסה מחדש ולהרחיב את משך באזור מעבר לשעות העבודה.

 

שר האוצר, משה כחלון: "מדובר בתוכנית מוצלחת אשר מנצלת בצורה מיטבית את האזור באמצעות עירוב שימושים - שילוב תעסוקה, מסחר, מגורים ומעונות סטודנטים בלב אזור הביקוש".

 

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, דניאלה פוסק: "מדובר על תוכנית שבתחילת דרכה התנגדה לה הועדה המקומית ובזכות הובלה תכנונית ומקצועית של מתכננת המחוז, הצליחה להבשיל לכדי תוכנית מוסכמת המעצימה את הפוטנציאל הטמון באזור הבורסה, שמוגדר כמרכז העסקים הראשי של מטרופולין ת"א, ומאפשרת בנייה אינטנסיבית של מוקדי מסחר תעסוקה ומגורים בסמוך למערכת הסעת המונים והרכבת הקלה".

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי: "התוכנית של משולש הבורסה עתידה להפיח חיים במתחם הבורסה, וליצור רצף אורבני באחד מאזורי הנדל"ן המבוקשים ביותר בישראל".