מסתם "עוד חדר" בבית לחדר ילדים מתוק של ממש

מעצבת הפנים מיכל מייזליש משתפת אותנו בתהליכי העיצוב לקראת חדר ילדים מתוק במיוחד שבעבר היה פשוט "עוד חדר" בבית. 


החדר שלפניכם היה בעברו חלל אחד גדול ששימש בכלל כחדר הורים ענקי ובצמוד אליו ממ"ד ששימש כחדר ארונות.

 

החדר הכתמתם - לפני

 

הדבר הראשון שהיינו צריכים לעשות הוא בניית קיר בכדי להפריד בין שני החדרים הללו. לאחר שעשינו זאת, החדר כמובן קטן מאוד והיינו צריכים למצוא מקום לכל דבר - ארון, מיטות מעבר ושידה קטנה.משום שהחדר מאוד קטן וכעת כלל 2 דלתות (אחת כניסה לחדר ואחת לחדר רחצה), היה קושי למצוא קיר גדול מספיק עבור ארון בגדים. הפתרון שהצעתי ניצל קיר רחב מאוד עבור ארון בגדים ואיפשר כניסה דרכו לחדר הרחצה. כך בעצם לא הכבדתי על החדר ויצרתי תחושת מרחב ועדיין היה מקום למיטות ולשידה קטנה.

 

ארון הבגדים בקיר הכניסה | צילום: יאנה דודלר

 

הצבעים שנבחרו לחדר הם לבן-שחור-אפור והסגנון היה נורדי פשוט ונקי. הדבר הבא שעשינו הוא להיפטר מהצבע הכתמתם ששלט בכל קירות החדר. בחרתי לצבוע את החלק התחתון של כל הקירות באפור כהה 1537T של טמבור ואת החלק העליון בלבן שבור OW241P של טמבור שנוטה לאפרפר. הפרקט הקיים דווקא כן התאים לאווירה הנעימה בחדר ולכן החלטנו להשאיר אותו (וגם כדי לא לחרוג מהתקציב).

 

חדר ילדים פשוט ונעים | צילום: יאנה דודלר

 

החדר הזה מיועד לשני בנים, למרות שבקלות אפשר היה לחשוב שזהו חדר משותף לבן ובת או חדר בנות. מיקמנו שתי מיטות מעבר, אחת בכל צד של החדר וביניהן ארונית קטנה לפיצ'פקעס של הילדים.

 

2 מיטות מעבר במקביל | צילום: יאנה דודלר

 

מעל כל מיטה בחרתי פוסטרים של Bandit (מותג ישראלי לפוסטרים מקסימים) עם בעלי חיים וכיתוב. לצד התמונות האלו תלינו מדף שחור ועליו הנחנו מנורות לילה עם האות הראשונה של שם כל ילד וליד פריט מעוצב וספרים. מנורת הקבלן הוחלפה במאוורר תקרה לבן עם תאורת לד מובנית. בימי המעבר בין העונות, לפני שמתחילה הלחות הנוראית, בהחלט אפשר להסתפק במשב הרוח הנעים שיוצר המאוורר וזה גם הרבה יותר חסכוני מהפעלת מזגן.

 

פוסטרים של Bandit | צילום: יאנה דודלר

 

בין המיטות תלינו שרשרת אותיות עם כיתוב Sweet Dreams. את המיטות הצענו במצעים ההורסים של Little B שהיו מושלמים מבחינת הסגנון והצבעוניות. על המיטות הוספנו כריות בדמות חיות שמתכתבות עם הפוסטרים מעל.

 

צבעוניות ניטרלית | צילום: יאנה דודלר

 

בכדי להוסיף חמימות וגם עניין, תלינו וילון לבן עדין שגם מסתיר את החלון וגם את האור שעלול להפריע לשנת הילדים. לבסוף, על הרצפה פרסנו שטיח שחור עם פאטרן פלוסים בצבע לבן שנקנה בSociety6.

 

 מדף עם מנורת לילה וקוביות | צילום: יאנה דודלר

 

שטיח עם דוגמאות פלוסים בצבעוניות המשכית לחדר | צילום: יאנה דודלר

 

 

 פשוט, נקי ונעים. זאת הייתה הבקשה ונראה לי שעמדתי בה.

 

על המעצבת:
מיכל מייזליש מעצבת פנים בעלת תואר ראשון B.Design מהמכון הטכנולוגי חולון HIT, הום סטייליסטית ובלוגרית.

טלפון: 054-5201401
מייל: michal@mmid.co.il