גולף משביח נדלן - שכונת הגולף בקיסריה.

מאז שנת 2004 משווקת החברה לפיתוח קיסריה את שכונת הגולף, הגובלת במגרשי הגולף. בשכונה 384 מגרשים לבניה מיידית בשטח של 600 מ''ר ושל 1000 מ''ר. 340 מגרשים כבר נמכרו, כחצי מהם כבר מאוכלסים. זהו כיום 'אתר הבנייה' הגדול ביותר בארץ.

שכונת הגולף

ערך הנכסים בקיסריה עלה בשנים האחרונות בצורה דרמטית. העלייה במחיר המגרשים לבנייה בישוב היא גבוהה בכל קנה מידה, הן בהשוואה לקיסריה בשנים קודמות והן בהשוואה למקומות אחרים בארץ. בשנים בהן דווח על מגמה של התעוררות בשוק הנדל"ן במרבית אזורי הביקוש בארץ, בעיקר בירושלים, בתל אביב ונתניה, בלטה קיסריה, בה עלו מחירי המגרשים ביותר מ-50%. גם מחירי הנכסים יד שנייה בקיסריה  עלו ביותר מ-30%.

 

מאז שנת 2004 משווקת החברה לפיתוח קיסריה את שכונת הגולף, הגובלת במגרשי הגולף. בשכונה 384 מגרשים לבניה מיידית בשטח של 600 מ"ר ושל 1000 מ"ר. 340 מגרשים כבר נמכרו, כחצי מהם כבר מאוכלסים. זהו כיום 'אתר הבנייה' הגדול ביותר בארץ.

 

מחיר מגרש של 600 מ"ר מתחיל היום בכ/ני מיליון שקלים. מחיר דונם אחד מתחיל בכשלושה מיליון שקלים. כמובן שמחיר המגרשים משתנה בהתאם לגודלם ומיקומם ביחס למגרשי הגולף. כ-60% מן הרוכשים הם תושבי קיסריה. חלקם העדיפו בית חדש על פני בית ישן בשכונה הותיקה, רכשו בית שני להשקעה, רכשו עבור הבנים וכדו'. אחרים מגיעים מאזור חיפה, גוש דן והסביבה הקרובה (חדרה, נתניה, בנימינה, זיכרון, עמק חפר) והיתרה – עולים חדשים או תושבים חוזרים, בעיקר מאנגליה, ארה"ב, צרפת ורוסיה.

 

11 מגרשים אחרונים הנושקים לגולף עדין אינם משווקים. את המגרשים האלה  מתעתדת החברה למכור בשלב מאוחר יותר בכשני מיליון דולר למגרש. בשכונה ישנם מתחם ספורט (הסקייטפארק ומגרש הספורט המשולב), בית הכנסת, גן ילדים, שבילי הליכה ופינות שעשועים. בנוסף , נבנתה סוללה נופית/אקוסטית ממזרח לשכונה, לאורך כביש החוף, הכוללת עבודות פיתוח וגינון כך שהסוללה משתלבת בנוף הטבעי של האזור.

 

גולף משביח נדלן

 

גולף ידוע בכל העולם כמשביח נדל"ן. בשנת 2009 שידרגה החברה לפיתוח קיסריה את מועדון גולף הוותיק על פי תוכניתו של אדריכל הגולף בעל המוניטין העולמי פיט דאי.

 

בחברה מאמינים כי שמו של דאי ימשוך תיירי גולף, וכי ישנם ישראלים שמבינים את הערך הנדל"ן הסמוך למגרש גולף שעיצב דאי האגדי, אשר ידוע כמעלה את ערך הנדל"ן בכל מקום שבנה.

 

היסטוריה של השכונה

 

בתחילת שונות ה-2000 שווקו המגרשים בשכונה ללא הצלחה. בעיקר בשל הניתוק מקיסריה הותיקה.

 

במהלך שיווקי מבריק החלה החברה לפיתוח קיסריה לשווק את המגרשים כ'בית ישראלי בקיסריה'. בקמפיין מוצלח זה עדין נמכרו אותם מגרשים, אך ניתנה לרוכשים אפשרות לבחור באחת מ10 תוכניות אדריכליות שביטאו אדריכלות ישראלית עכשיווית. במקביל פיתחה החברה גם את הקהילה, הקימה בית ספר, גני ילדים והגדילה את הפעילות החברתית תרבותית. הקמפיין הדגיש את איכות החיים בישוב והביא אוכלוסיה איכותית וצעירה.

 

עם חיבור השכונה אל מועדון הגולף, ובמקביל לשיפוץ המועדון, שונה שמה של שכונה 13 לשכונת הגולף. השכונה שווקה כשכונה ייחודית וירוקה שאין דומה לה בכל המדינה, המוקפת באלפי דונמים ירוקים.

 

מהלך זה הביא לשכונה אוכלוסיה בוגרת יותר ומבוססת יותר. היום גרים בשכונה אנשי צבא שפרשו מתפקידם, רופאים בכירים, אנשי הייטק, מנכ"לים ואנשי עסקים ידועים וגם זוגות צעירים עם ילדים.

 

מחירי הבתים (יד שנייה) בשכונה, שאינם בשורה ראשונה לגולף, נעים היום בין 5-10 מיליון שקלים. לעומת זאת מחיר הבתים בשורה ראשונה לגולף – גבוה בהרבה. לאחרונה רכש תושב חוץ בית הבנוי על מגרש של דונם בקו ראשון לגולף ב-4.3 מיליון דולר (דולר!!).