אצטדיון וסרמיל המיתולוגי נהרס לטובת המשך הקמת שכונת "סנטרל פארק"

לאחר דחיות רבות אשר נבעו מהתחשבות במועדוני הכדורגל של הפועל ומכבי באר שבע, אצטדיון וסרמיל המיתולוגי נהרס בתיאום עם עיריית באר שבע. האצטדיון נהרס לטובת המשך הקמת שכונת "סנטרל פארק 17" שהקמתה החלה בשנת 2017 ע"י החברות אזורים וי.ח דמרי. בשטחו של האצטדיון יוקם שלב ב'.

 

האצטדיון טומן בחובו זכרונות רבים מאוד של כל חובבי הספורט בבאר שבע בפרט ובארץ בכלל. 'וסרמיל' הוקם בשנת 1959, ושימש את קבוצת הפועל ב"ש במשחקיה עד למעברה לאצטדיון "טוטו טרנר" בשנת 2015. בוסרמיל זכתה הקבוצה בשתי אליפויות בשנות ה-70 ובגביע המדינה בשנת 1997 ושם גם אירחה את קבוצת ברצלונה במסגרת מוקדמות גביע אופ"א בשנת 1996.

 

בשנת 1988 הסתיים שיפוץ כללי של האצטדיון, בתרומתה של הגברת לילי פרידמן-וסרמיל, ושמו הוסב לאצטדיון על שם ארתור וסרמיל. הגברת פרידמן-וסרמיל הנציחה בכך את בנה, אשר נרצח בשואה על ידי הנאצים, בשנת 1943, במחנה ההשמדה מיידנק, כשהוא בן 7. זכרו של ארתור וסרמיל המשיך כאשר העירייה הנציחה את שמו של ארתור וסרמיל בקריאת מגרשי האימונים בקריית הספורט ובקריאת רחוב על שמו. כמו כן בעת הריסת האצטדיון, העירייה תערוך טקס לזכרו.

 

 

 

שכונת סנטרל פארק 17 נמצאת בלב לבה של באר שבע, בסמוך למוקדי הבילוי והפנאי ובמיקום מרכזי ומבוקש. זהו פרויקט הדגל וככזה מושקעים מירב המאמצים והמשאבים, הן כספיים והן תכנוניים, על מנת להפוך אותו לפארק מגורים מושלם שימשוך מגוון רחב של קהלים, ביניהם: משפחות צעירות, משפרי דיור, ומצמצמי דיור שעוברים מבתים צמודי קרקע, לא רק מקרב תושבי ב"ש והדרום, אלא מכל רחבי הארץ.

 

 

בסיומו, הפרויקט צפוי לכלול למעלה מ- 2,000 יחידות דיור וישתרע על שטח של מעל 200 דונם. פארק המגורים יכלול 17 מגדלים בני 29 קומות, שטחים ירוקים נרחבים, כ- 16 דונם פארק גדול שיוקם במרכז השכונה אשר ישמש כריאה הירוקה, מרכז ספורט ושירותים לאזרח דוגמת בתי ספר וגני ילדים, שירותי בריאות וכיו"ב.

 

הפרויקט יכלול במרביתו דירות 4 חדרים בגדלים של 99-108 מ"ר, בתוספת מרפסות של עד 17 מ"ר, דירות 5 חדרים בגודל של כ-130 מ"ר עם מרפסות בשטח של 20 מ"ר, דירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז.

 

השכונה תציע לתושביה את כל הטוב שיש לבאר שבע להציע, איכות חיים במרכז העיר, מרכזי עסקים, מרכזי ידע ואקדמיה, מרכזי תרבות ופנאי, גישה נוחה לצירי תחבורה ראשיים ועוד.