אם אני יכולה, כל אחת יכולה - סיפור הצלחה של נדלניסטית

בגיל 40 היא החליטה לעשות שינוי, עם הרבה אומץ וכוח רצון להצליח היא יצאה ללמוד וגילתה את תחום הנדל"ן. היום היא מאמנת משקיעי נדל"ן איך להשקיע נכון ולמנף את הרכישה.

מכיוון שאני אישה שפועלת בתחום די גברי ומכיוון שאני כבר לא ילדה. שואלים אותי תמיד האם רוב הלקוחות שלי הן נשים? האמת היא  שיש לי חוג לקוחות מעורב. ובכל זאת הנשים וההצלחות שלהן יותר קרובות לליבי …

 

שמי רותם נמיר פרדס, מאמנת משקיעי נדל״ן, תומכת ומלווה תהליכי השקעה מושכלת של קניית בתים ודירות למגורים ולהשקעה ואני גם מאסטר NLP.

 

גדלתי בקיבוץ וקיבלתי חינוך קיבוצי ״קלאסי״ שהוא ״אנטי כסף״ שהשפיע רבות על מהלך חיי, סיימתי בית ספר ללא תעודת בגרות (היום אני יודעת שיש לי הפרעת קשב וריכוז) ובעצם אף פעם לא למדתי ״איך ללמוד״. לכן הלכתי ללמוד צילום ועיצוב גרפי מהסיבה הפשוטה שהעבודות שהייתי צריכה להגיש היו עבודות עיצוב שלא הייתי צריכה לכתוב.


בתחילת שנות הארבעים שלי קרו כמה דברים במקביל - עזבנו את תל אביב לפרדס חנה, חיפשנו לקנות בית, מצאנו חלקת אדמה והתחלנו לבנות את ביתנו, ובמקרה הגיע לידי הספר ״אבא עשיר, אבא עני״.

 

הקריאה בספר בתקופה שבה בנינו את ביתנו, הפילה לי אסימון גדול. נכון אין לי תואר ויחד עם זאת אני בת אדם שיכולה להזיז דברים (כמו לבנות בית, למשל)… הזזתי את עצמי... והלכתי ללמוד.

 

 

למדתי עסקים, שיווק והתמקדתי בלימודי נדל״ן. המטרה שלי היתה להפוך למשקיעת נדל״ן, או יותר נכון המטרה הראשונה והמיידית היתה לקנות דירה אחת ולמכור אותה ברווח - להוכיח לעצמי שאני יכולה, שזה אפשרי!

 

את הדירה הראשונה שלי קניתי כחודשיים מסיום הלימודים. קניתי דירה בחדרה ב: 218 אלף ₪ ומכרתי אותה לאחר 3 חודשים ב-310 אלף ₪. בניקוי כל ההוצאות נותרתי עם כמעט 50 אלף ₪ רווח נקי.

50 אלף שקל באותו הזמן היו שווים כמעט להכנסה השנתית שלי מעיצוב גרפי!

 

כמובן שישר התקדמתי לקניית הדירה הבאה, ומאז ועד היום אני ממשיכה להיות משקיעה פעילה.

 

במקביל בעקבות פניות חוזרות ונשנות של חברים ואנשים אחרים שאעזור להם מניסיוני, פיתחתי את ״נדלניסטית״ לתת מענה לאנשים שמאוד רוצים ללמוד את התחום ולהשקיע בצורה מושכלת שתקטין את הסיכונים ותגדיל את הרווח שלהם.

 

בגיל ארבעים פלוס הרגשתי שנולדתי מחדש, גיליתי בעצמי את הכוחות הנסתרים שלי, איך להשתמש בהם כמשקיעת נדל״ן ובעלת עסק.

 

עם הניסיון המצטבר בליווי הנשים המשקיעות בנדל״ן היו כמה סיפורים שבלטו יותר מאחרים, לפעמים זו הצלחה מאוד צנועה שמשנה את כל מהלך החיים.

* הפרטים בסיפורי ההצלחה של לקוחות שונו כדי לשמור על פרטיות המשקיעות. 

 

חנה הגיעה אלי ללמוד בקורס ״נדל״ן להצליח ולהרוויח״, הקורס הסתיים והיא הלכה לדרכה ורק כעבור שנתיים שמעתי ממנה שוב. היא סיפרה שבשנתיים שעברו היא התגרשה ולאחר חלוקת הרכוש היא נותרה עם מיליון ש״ח במזומן. זה היה כל רכושה עלי אדמות!

 

בהתחשב שזה היה כל כספה ויש לה שני ילדים לדאוג להם, מיליון ש״ח יכול להעלם מהר מאוד…

 

היא סיפרה שהחומר שלמדה בקורס ובעיקר איך לתכנן את העתיד הכלכלי החזיק אותה כל התקופה הקשה ועכשיו יש לה תוכנית מסודרת, חזון ומטרות מוגדרות, איך לאזן את עצמה מבחינה כלכלית ולדאוג לעתיד פיננסי בטוח.

 

מכיוון שהיא פחדה לעשות טעויות היא ביקשה ממני שאלווה אותה בתהליך קניית 3 דירות! כן קראתם נכון היא רצתה לקנות 3 דירות ולהשכיר אותן כך שהשוכרים ישלמו את החזרי המשכנתא. המטרה היתה לקנות את שלושת הדירות במחיר נמוך ממחיר השוק, כדי שתוכל למכור דירה אחת  תוך מספר שנים ולהרוויח. דבר שיעזור לה לכסות חלק מהמשכנתא על הדירות האחרות ובעקבות זאת יגדיל לה את ההכנסה החודשית.

 

היא היתה נחושה מאוד ותמונת ההצלחה שלה היתה ברורה וחדה. כך שתוך ארבעה חודשים בלבד ובליווי שלי - חנה קנתה את שלושת הדירות בדרום, לקחה 3 משכנתאות, שיפצה איפה שהיה צורך והשכירה את כל הדירות!

 

את ההצלחה הזאת חנה מינפה (זאת הרגשה נפלאה של התרוממות רוח לקנות דירה, דבר שנחשב קשה לעשייה) לפיתוח העסק שלה לעיצוב פנים.

 

בפעם האחרונה שדיברתי איתה היא סיפרה שהתוכנית שלה יוצאת לפועל, היא מכרה דירה אחת ויש לה תזרים מזומנים חיובי מהשכירות. 2 הדירות שנותרו גם כן עלו בערכן עם הזמן… היא עובדת קשה ומאוד שמחה בחייה.

 

 

גם נירה הגיעה ללמוד אצלי, היא עבדה בהייטק והיתה מאוד נחושה לקנות דירה להשקעה בסכום נמוך יחסית של 250 אלף ש״ח. גם היא המשיכה איתי במסלול של ליווי. בתהליך הליווי היא סיפרה לי שבעלה ממש לא תומך ברעיון ההשקעה בנדל״ן והיא מוכרחה להוכיח לו ולעצמה שהיא מסוגלת להחליט נכון ולעשות השקעה טובה שתקדם את כל המשפחה.

 

בתהליך הליווי נירה בחרה להשקיע בחיפה, היא בחרה שכונה לפי התקציב שלה וראתה שם הרבה דירות עד שמצאה דירה שעונה על הדרישות שלה כמו שהגדירה אותן מראש. היא נעזרה במשכנתא כדי לקנות את הדירה והשכירה אותה לסטודנט.

 

בחלוף כמה חודשים קיימתי מפגש העשרה ללקוחות שמשקיעים בנדל״ן, התקשרתי לנירה לפני המפגש וביקשתי שתספר לכולם על תהליך ההשקעה שלה. להפתעתי נירה הגיעה למפגש עם בעלה, עלתה לבמה וסיפרה לכולם על התהליך שעברה, ואלה היו מילות הסיכום שלה: ״עברתי תהליך נהדר של העצמה גדולה וידיעה שאני יכולה להתמודד עם ההשקעה בנדל״ן ולשנות בצורה חיובית ומשמעותית את המצב הכלכלי של משפחתי. אבל הכי חשוב, שיפרתי את הזוגיות שלי עם בעלי! עכשיו אנחנו בתהליך רכישה של דירה נוספת להשקעה והפעם אנחנו עושים הכל ביחד בשיתוף מלא!״.

 

העיסוק בנדל״ן הוביל אותי להכיר אנשים מכל קצוות החברה, לפתוח אקסל בפעם הראשונה וללמוד אותו לבד, להכיר ולהבין את החוקים השונים ועוד ועוד  אם אני יכולה (קיבוצניקית עם HDHD) אז כל אחת יכולה!

שיהיה בהצלחה,

 

 

רותם נמיר פרדס

050-7755755

rotem.namir@gmail.com