פרויקטים חדשים
לצפייה בכל הערים

פרויקטים חדשים בחריש, דירות חדשות בחריש

(לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש)

דירות להשקעה בחריש, דירות חדשות בחריש, נדל"ן בחריש, פרויקטים חדשים בחריש, מחירי דירות בחריש, דירות מקבלן בחריש


מעוניינים לרכוש דירה בחריש?


העיר חריש החדשה והמבוקשת בצפון השרון הולכת ומתפתחת. חריש הוקמה כיישוב קהילתי בשנות ה-80, ובשנת 2010 הפכה לעיר ע"י החלטת הממשלה, מטרתה הייתה להפוך את חריש לעיר בה 100 אלף תושבים ולפתור את משבר הדיור, עיר שתהווה פתרון למשפחות צעירות. מיקומה המעולה של חריש מאפשר לתושבים שלה להינות מכל היתרונות של ישוב קהילתי בנוסף, להינות מהאורבניות והשירותים העירוניים. העיר עצמה נמצאת בטבעת החיצונית של מטרופולין תל אביב. העיר ממוקמת סמוך לעיר חדרה, פרדס חנה כרכור והיישובים של המועצה האזורית מנשה. היא נמצאת בחורש טבעי ובקרבת כבישים מרכזיים, ביניהם כביש 6 ו65.

 


תכנון העיר חריש מאופיין בקהילתיות והרבה ירוק. מגוון של פארקים ומוסדות ציבור, בנייה נמוכה ומרחבים. המיקום שלה אטרקטיבי ולכן הביקוש בה רב. דירות בעיר נמכרות מדי יום ועליית המחירים ממשיכה. היא מתפתחת בקצב מהיר וחסר תקדים. הצפי הוא - הצטרפותם של כ- 10,000 תושבים מדיי שנה, דבר העתיד להוביל ל -100,000 תושבים בתוך עשור. כ- 78% מהרוכשים הם משפחות צעירות. כ- 65% מהם אקדמאים.


בשנות ה-80 הוקם קיבוץ חריש על ידי הקיבוץ הארצי, במרחק של כ-6 קילומטרים (בקו אווירי) דרום-מערבית ליישוב קציר, בגובה של 110 מטרים מעל פני הים. בתחילה הוקמה במקום היאחזות נח"ל ובשנת 1982 הוחלט לאזרח את המקום ולהפכו לקיבוץ. בשנת 1993 ננטש הקיבוץ, למעט פלוגה של מג"ב ששכנה בו.

 

על אדמות הקיבוץ הנטוש הוקם יישוב בשם "חריש" ובו כ-300 יחידות דיור. משרד השיכון השקיע רבות בתשתיות היישוב ובתכנונו, אך פיתוחו של היישוב נכשל. מרבית הבתים היו ריקים, והאוכלוסייה המעטה ששכנה בו הייתה חלשה.

 

בשנת 1996 הובאו ליישוב כ-70 מבני חמולת קראג'ה מרמלה, לאחר סכסוך דמים ממושך בינם לבין חמולת ג'רושי.

 

דמוגרפיה


לפי הלמ"ס (נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), נכון לסוף שנת 2018, בחריש התגוררו כ- 7,600 תושבים. קצב גידול האוכלוסייה בעיר עומד על 111.3%. נכון לסוף 2017, חריש מדורגת 3 מתוך 10 בדירוג הכלכלי -חברתי. נכון לשנת 2016, שכרם החודשי נכון הממוצע של התושבים עומד על כ- 8,786 ₪ כאשר הממוצע הארצי עומד על 8,913 ₪

 

בסוף שנת 2019 מנתה אוכלוסיית חריש כ- 15,000 תושבים.

 

 

גילאי 0 - 4 23.3%

גילאי 5 - 9 16.8%

גילאי 10 - 14 6.5%

גילאי 15 - 19 2.6%

גילאי 20 - 29 10.3%

גילאי 30 - 44 28.3%

גילאי 45 - 59 6.8%

גילאי 60 - 64 1.8%

גילאי 65 ומעלה 3.6%

 

חינוך, תרבות פנאיגני ילדים
בחריש יש כיום 61 גני ילדים לגילאים 3-6. כל גני הילדים מפוקחים ע"י משרד החינוך. בעיר יש גני ילדים ממלכתיים, ממ"ד, ממ"ח בנים, ממ"ד תורני, ממ"ח בנות וחב"ד, ובנוסף, חינוך מיוחד התפתחותי ותקשורתי.

גני ילדים פועלים בזרמים שונים: ממלכתיים, ממ"ד, ממ"ד תורני, ממ"ד מעיינות רבי חייא, ממ"ח בנים, ממ"ח בנות וגן חב"ד. בנוסף, גני חינוך מיוחד, התפתחותי ותקשורתי.

 

בתי ספר

בחריש 9 בתי ספר, 7 מהם בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים ותיכון חינוך מיוחד. מנהלי בתי הספר וצוות החינוך מקצועיים וממתינים להגעתם של ילדי חריש למסגרות ובתי הספר.

 

חינוך על יסודי
בתי הספר של חריש נמצאים בכל רחבי העיר, הם מצוידים היטב והבניינים חדשים. בתי הספר מצוידים במערכות מחשוב ושמע, מקרנים, מעבדות מדעים וגם בחצרות גדולות וסככות צל.

 


קליטת התלמידים החדשים בחריש נעשית ע"י צוותי חינוך בשיתוף מחלקת החינוך והשירות הפסיכולוגי החינוכי והם דואגים לתת להם חוויה נעימה וקלה. בתי הספר בחריש נותנים מקום ולוקחים חלק בבניית קהילה משותפת וכן דואגת לפעילויות בתחום כמו מפגשי לימוד והשתתפות באירועים קהילתיים.

 

חינוך מיוחד
חריש נותנת מענה לתלמידי החינוך המיוחד בגילאים 3-21 מכל המגזרים בעלי קשיים שונים. היא רואה חשיבות עליונה בלמצוא לכל אחד את המסגרת המתאימה לו ולצרכיו. שילוב תלמיד במסגרת מיוחדת תקרה רק לאחר בדיקה ולאחר שמיצו את כל אפשרויות הטיפול במסגרת החינוך הרגיל.

 

ספורט וקהילה

בחריש דואגים לבנות תשתיות לספורט בהתאם לצרכי הקהילה ובהתאם לתשתיות הקיימות, היא מפתחת מתקני ספורט בפריסה רחבה בעיר. חריש שמה דגש על הקהילה ומעוניינים ליצור תחושת אחדות ושייכות ומייצרת אותה בעזרת פעילויות ספורטיביות שונות, עממיות ותחרותיות. היא דואגת לאורח החיים הבריא של התושבים ודואגת לספק פעילויות ספורט מגוונים שיתאימו לכל התושבים.

 


תרבות

בחריש דואגים למגוון הקהילה ובהתאם לצרכיה. היא דואגת לפעילויות תרבות לכלל הקהילה ביניהם הרצאות, סדנאות הצגות ועוד. היא אמונה על הזמנת ההצגות, אירועים קהילתיים כמו ימי הזיכרון וימי העצמאות. היא דואגת לגיוס העובדים ודואגת למפגשים וישיבות הצוות.

 

פרויקטים בעיר חריש:

  • חלומות חריש
  • אשדר חריש
  • דונה בחריש 2
  • סביוני חריש
  • הארבעה חריש
  • בצוותא
  • דמרי בחריש 3
  • ספיר בחריש
  • חלומות חריש אבני חן
קרא עוד+
(לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש)