פרויקטים חדשים
לצפייה בכל הערים

פרויקטים חדשים בחיפה, דירות חדשות בחיפה

(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)

דירות להשקעה בחיפה, דירות חדשות בחיפה, נדל"ן בחיפה, פרויקטים חדשים בחיפה, מחירי דירות בחיפה, דירות מקבלן בחיפה


מעוניינים לרכוש דירה בחיפה?

העיר חיפה המוארת והיפה היא השלישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. אוכלוסייתה המעורבת ביהודים וערבים מייחדת אותה ומקנה לה אופי מיוחד. היא מטרופולין ומהווה מרכז לכל המחוז ונחשבת לבירת הצפון והמרכז העירוני הכי גדול שקיים במחוזה. 

חיפה, עיר נמל מפורסם מהווה מרכז תחבורה, תעשייה ותרבות ואחד ממרכזי הסחר הימיים הגדולים של ישראל. לחיפה מבנה טופוגרפי מיוחד מגוון, היא משתרעת על פני מישורים ואזורים הרריים. לאורך חוף הים היא במישור ובחלקה היא חולשת על הר הכרמל.


מפרץ חיפה שהעיר יושבת בדרומו מאופיין גם הוא בגיוון טופוגראפי ומיוחד, הוא מתאפיין ברוחות מתונות בשל הסתרת רכס הכרמל. ממזרח העיר זורם נחל קישון בעמק זבולון ונשפך אל מימי המפרץ לא רחוק מהעיר התחתית. מערבה לה, בולט חצי האי כף הכרמל. סמיכות ההר לחוף הים היא שהופכת את העיר למבנה טופוגרפי ייחודי.

 

מפרץ חיפה הוא מפרץ טבעי והיחידי השוכן לאורך הים התיכון. הר הכרמל נפגש בפינתו הצפון מערבית עם הים הנקרא גם "ראש הכרמל", ייחודי מבחינה אקולוגית. דרומה לו משתרע "פארק הכרמל", אחד מהפארקים הגדולים ביותר במדינת ישראל.

 

שטח שיפוטה של העיר משתרע על פני כ- 71,000 דונם. היא גובלת עם ערים רבות, ביניהן: טירת הכרמל, עוספיא, קריית אתא, קריית ביאליק, נשר, קריית מוצקין וקריית ים וגם, מועצה אזורים זבולון.

 


דמוגרפיה

לפי הלמ"ס (נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) מתגוררים בחיפה כ- 283,700 תושבים (נכון לשנת 2018). קצב גיודל האוכלוסייה עומד על 0.9%. נכון לסוף 2017, חיפה מדורגת 7 מתוך 10 במדד החברתי - כלכלי. אחוז הזכאים לבגרות עומד על 71.6% נכון לשנת הלימודים תשע"ז (2016-2017). השכר החודשי הממוצע לשכיר עומד על 9,651 ש"ח (מעל הממוצע הארצי העומד על 8,913 ש"ח).

 

גילאי 0 - 4 7.4%
גילאי 5 - 9 6.7%
גילאי 10 - 14 5.8%
גילאי 15 - 19 5.6%
גילאי 20 - 29 13.4%
גילאי 30 - 44 19.2%
גילאי 45 - 59 16.0%
גילאי 60 - 64 5.6%
גילאי 65 ומעלה 20.3%

 


חינוך, תרבות ופנאי

 

מוסדות חינוך ואקדמיה

בחיפה מוסדות חינוך ממלכתיים, ממלכתיים דתיים, חינוך מיוחד, חינוך עצמאי (זרם שאינו מוכר רישמית), בתי ספר פרטיים ועוד. בין בתי הספר הגדולים קיים בית הספר הריאלי העברי ומרכז החינוך ליאו בק של התנועה היהודית המתקדמת.

 


הטכניון -
נחשב לאחד מוסדות ההשכלה הגבוהים מהטובים ביותר ומהמצטיינים. בשנת 1912 הוקמה האוניברסיטה הטכנולוגית "הטכניקום", האוניברסיטה הראשונה בארץ ישראל. שמה של האוניברסיטה שונה ל"טכניון" והתמקד מתחלת דרכו בהנדסה ובמדעים מדויקים.

 

בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20 הוקמה אוניברסיטת חיפה, בה ניתן ללמוד מדעי החברה ומדעי הרוח.

 

תנועות נוער וארגונים

מגוון תנועות פועלות בעיר חיפה, ביניהן: השומר הצעיר, הצופים העבריים, הנוער העובד והלומד, כנפיים של קרמבו וכן גם קיימים חוגי סיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון ו-חוגי סיירות של החברה להגנת הטבע.

 

ריקודי עם

בחוף דדו מתקיימים אירועים קבועים בתקופת האביב והקיץ, בהרקדות אלה משתתפים מאות רוקדים בכל הגילים (בעיקר מבוגרים), בתחום ריקודי העם הישראליים.

 

חינוך מוזיקלי

בעיר חיפה פועלים קונסרבטוריון דוניה ויצמן, קונסרבטוריון רובין ו"מרכז יובל למוזיקה ותזמורות נוער חיפה".

 

מוזיקה קלאסית - התזמורת הסימפונית חיפה - מייצגת את חיפה בתחום המוזיקה הקלאסית. בעיר הרכבים קלאסיים נוספים כגון "רבעיית כנרת" והתזמורת הסימפונית הצעירה חיפה.

 


מוזיקה חסידית - חיפה נחשבת לאחת התורמות להתפתחותה של המוזיקה החסידית (זאת למרות מספר החסיקים הקטן בעיר). בעיר חצר "סערט ויז'ניץ שמאוד ידועה בעולם החרדי. היא מהווה בית יותר למאות ניגונים חסידיים. המלחין החסידי חיים בנט, שהוציא עשרות דיסקים וחיבר מאות לחנים, מתגורר בחיפה. גם בנו, פייטן היידיש רובי בנט, התגורר בחיפה. הזמר החסידי אודי אולמן והמלחין העובד לצדו, יובל סטופל, חיים ויוצרים אף הם בעיר.פאנק - מספר להקות, ביניהן המפורסמת מכולן "יוסלס איי די" החלו את דרכן בעיר חיפה.רוק ומטאל- להקות כמו "קילר הלוהטת" (הרכב שהוקם בתחילת שנות ה-80) ו"סטלה מאריס" שהייתה פעילה בשנות ה-90. בתחילת שנות האלפיים הוקמה להקמת הכבד "לאוד אנד קליר", להקת הדת' מטאל "להבות" . החל משנת 1990 החלו להתקיים בסינימטק חיפה אירועי ה"הרוקלונוע" במסגרתם מורקנים בימי שישי אחת לחודש קליפים וקטעים מהופעות של להקות רוק שונות מכל הזמנים.

  

קולנוע, תיאטרון ופסטיבלים בעיר

 

קולנוע - נכון לשנת 2014, פועלים בחיפה סינמה קפה עממי, יס פלאנט, גלובוס מקס וסינמטק.

 

תיאטרון - תיאטרון חיפה פועל משנות ה-60 בעיר. הוא מעלה הפקות מקוריות ובנוסף מעלה הצגות מתיאטראות אחרים.

במרכז הכרמל הוקם תיאטרון פרינג' בשם "תיאטרון סטודיו" המעלה הצגות מקוריות שהשתתפו בפסטיבלים שערך. התיאטרון אף מציג הצגות מתל אביב ומחיפה (בעיקר פרינג').

 

תיאטראות נוספים: " תיאטרון צפון" (פועל בקריית חיים), וכן, תיאטראות ערביים כמו: "אל מידאן" ותיאטרון "בית הגפן", התיאטרון האנגלית ועוד כמה וכמה תיאטרונים קהילתיים.

 

פסטיבלים 
החג של החגים - הפסטיבל המוקדש לדו קיום. מתקיים בכל דצמבר ביוזמת "בית הגפן" – מרכז תרבות ערבי ויהודי. הפסטיבל מתקיים בבית הגפן, ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית. הפסטיבל נועד לקדם את הסובלנות והכבוד ההדדי באמצעות התרבות והאומנות.

 

בפסטיבל משלב קונצרטים בכנסיות, יריד אומניות, דוכני אוכל, תערוכות אומנות ומפגשי אמן. היצירות מוצגות ברחבי ואדי ניסנאס, המושבה הגרמנית וכן בבית הגפן, אלה הם שלושת המוקדים בהם מתקיים הפסטיבל.

 

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה – הפסטיבל מתקיים בכל חג סוכות בסינמטק חיפה שבכרמל, במסגרתו מוקרנים סרטי איכות מכל רחבי העולם.

 

פסטיבל חיפה להצגות ילדים – מתקיים ברחבי העיר חיפה בכל שנה בפסח ובחסות התיאטרון העירוני.

 


פרויקטים בעיר חיפה:

  • הרובע
  • אשטרום בנאות פרס
  • מנרב בשמורה
  • אלמוג כרמל מערב
  • על הים – בת גלים
  • הכרמל הירוק
  • אלמוגי סלקטד
  • חלומות גבעת זמר
  • פרשקובסקי בחיפה
קרא עוד+
(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)
על המפה