פרויקטים חדשים
לצפייה בכל הערים

פרויקטים חדשים באשקלון, דירות חדשות באשקלון

(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)

דירות להשקעה באשקלון, דירות חדשות באשקלון, נדל"ן באשקלון, פרויקטים חדשים באשקלון, מחירי דירות באשקלון, דירות מקבלן באשקלון


מעוניינים לרכוש דירה באשקלון? 


אשקלון שוכנת במישור החוף הדרומי בקצה הדרום מערבי של חבל לכיש. גבולה הדרומי של העיר כ- 7 קילומטר מרצועת עזה. היא משתרעת על פני כ- 48,000 דונם ובה כ- 141,000 תושבים. העיר אשקלון מוזכרת בתנ"ך, היא אחת הערים העתיקות ביותר בעולם ובה ממצאים ארכיאולוגים מתקופות שונות לאורך ההיסטוריה כגון: הרומית, ביזנטית, הממלוכית ועוד... בעיר נמצא תל עתיק של אשקלון הקומה (הייתה עיר נמל), בתחומי הפארק המשתרע על פני כ- 2,000 דונם.

 

ניתן לראות לאורך החוף שרידים מהנמלים העתיקים. בכל תקופותיה שימשה אשקלון כעיר מעבר של דרכים דרך הים. בעיר גינות ובוסתנים עתיקים, עצי שיקמים, רימונים, חרובים ועוד ועוד ועוד. אשקלון אחת הערים הירוקות במדינה. בעיר תוכלו למצוא תנים, ארנבות, נמיות ודרבנים. מסביב לעיר זורמים שני נחלי אכזב, שיקמה (בדרום) ואבטח (בצפון).

 


בפארק הלאומי תוכלו לראות גם ציפורים מסוגים שונים ומגוונים. הפארק הלאומי שוכן על החוף, בו יש שרידים ארכיאולוגיים (מתבצעות במקום חפירות לרוב), חוף ים משגע , חיות והרבה ירוק.

 


אתרים ארכיאולוגיים: אתר ברנע - עיר היין, כנסיות מן התקופה הביזנטית, גן ארכיאולוגי באפרידר, קבר השיח' עואד מהתקופה הממלוכית, קברים רומיים, רצפת פסיפס, שתי כנסיות מהתקופה הביזנטית, השער הכנעני (בפארק הלאומי אשקלון), עיר היין (אחוזת המיל השלישי)

 


אדמתה של אשקלון חולית, היא שוכנת על גבעות השוברות את קו הרקיע המגיעות לגובה של עד 80 מטר מעל פני הים. מזג האוויר באשקלון נוח במיוחד, העיר נהנית ממשבי רוח המגיעים מן הנגב ומדבר יהודה אשר מאזנים את הלחות המגיעה מן הים.

 


לפי הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון ל2018, מספר תושבי אשקלון עומד על 140,968. קצב גידול האוכלוסיה עומד על 2.02%. היא מדורגת 5 מתוך 10 במדד החברתי כלכלי. אחוז הזכאים לתעודת בגרות נכון לשנת תשע"ז (2016-2017) עומד על 73%. השכרה חודשי הממוצע עומד על 7,644 ש"ח (כאשר הממוצע הארצי עומד על 8,913 ש"ח - נכון לשנת 2016).

 

שכונות באשקלון

דרום העיר: גן הורדים, האגמים, גבעת הפרחים, גבעת ציון (שיכונים), נווה ים, נווה ים ד', שמשון (עתיקות) ובה 5 רבעים: נווה אלונים, שפירא, שי עגנון, קריית ביאליק, רמת בן גוריון.

מרכז העיר: אפרידר, הסיטי, אשכולי פז, מגדל, רמת אשכול, כוכב הצפון, פארק אלון, נאות אשקלון, נווה אילן, נווה הדרים, המרינה

צפון העיר: ברנע, גני ברנע, מצפה ברנע, נאות ברנע, עיר ימים, הנשיא הרצוג, רמות כרמים, נווה דקלים, עיר היין.

 

מקומות בילוי, תרבות ופנאי באשקלון
היכל התרבות, היכל הספורט, המדרחוב, מוזיאון החאן, הפארק הלאומי ובו האמפיתיאטרון, גלריית "בית עללי", כפר הנופש הצרפתי, מרכז הקונגרסים, הספרייה העירונית, בית העם. קניון גירון, מתחם גלובוס סנטר, קניון חוצות, קניון לב, השוק העירוני, מרכז אפרידר (השעון), מתחם המרינה מול ועוד.

 

פסטיבלים בעיר
"דרום עולה" - פסטיבל שנתי במהלך חול המועד סוכות: דוכנים, מופעי מוזיקה ועוד.
אירועי קיץ בשכונות - במהלך הקיץ במקומות שונים בעיר מתקיימות הופעות של אמני ילדים.
לילה לבן - כשמו כן הוא, דוכנים, הופעות שונות של מוזיקה, סטנדאפ, מסיבות ועוד.
פסטיבל היין 

 


כיאה לעיר תיירותית, יש לא מעט מלונות בעיר, בעיקר על חוף הים: אגמים – בית הארחה, בית הארחה- גני שמשון, מלון גולדן טאואר, מלון הרלינגטון, מלון לאונרדו, מלון רגינה גורן.

 

אשקלון היא עיר תיירותית ואף הוכרזה כאתר תיירות לאומי. בנוסף, הוחלט כי היא תפעל להיות עיר תיירות ספורט בינלאומית, צפויים להבנות בה פארק מוטורי, פארק אתגרי, מתקני ספורט ומגרש גולף.
חופי הים והטיילת

 

טיילת ארוכה נבנתה ועוד נבנית בימים אלו לאורך חופי הים של אשקלון, הטיילת והחופים מהווים מוקד משיכה לעיר, רצועת החוף המרהיבה של אשקלון כ- 12 קילומטרים. חופי הרחצה בעיר: חוף הפארק הלאומי, חוף הדתיים, חוף דלילה, חוף בר כוכבא ו "החוף הצפוני".

 


פרויקטים בעיר באשקלון
פסגת ברנע

דמרי YAMA אשקלון
דמרי בעיר היין

K עיר היין

קרא עוד+
(סמנו פרויקטים עבור שליחה לקבלת נציג שירות)
על המפה