תכנית התחדשות עירונית הגדולה ביותר בבת ים

הוועדה המחוזית ת"א החליטה על קידום התכנית הגדולה ביותר של התחדשות עירונית בבת ים.

התכנית בשכונת רמת הנשיא ממוקמת בסמוך לרכבת הקלה והיא תכלול 17 מבני מגורים, בי"ס חדש, שטחי מסחר, תעסוקה ושטחים פתוחים.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה ת"א, בראשותה של דניאלה פוסק, החליטה להפקיד תוכנית של פינוי בינוי ברחוב "הרב לוי-ניסנבאום" בשכונת רמת הנשיא שבבת-ים. מדובר בתוכנית של התחדשות עירונית מהגדולות ביותר עד כה בבת-ים

יזמי התכנית הם החברות אמריקה ישראל להשקעות וע.לוזון.

 

השכונה החדשה כוללת הקמה של 27 מבני מגורים בסה"כ, שיכללו כ – 1,970 יח"ד חדשות. 394 יחידות מתוך כלל היחידות החדשות, יוקצו לדירות קטנות.

 

לאורכו של רחוב הרב לוי יוקמו מבני מגורים עד 10 קומות, ולאורך הרחובות כ"ט בנובמבר, יוספטל, וניסנבוים, אשר בהם יעבור הקו האדום של הרכבת הקלה, יוקמו מגדלים בני 35-40 קומות בעירוב שימושים שיכלול מגורים, תעסוקה ומסחר.

 

המבנים החדשים יוקמו במקום 23 מבנים קיימים בני 3-4 קומות, עם 424 יח"ד בלבד, שנבנו בשנות ה – 70 ומצבם הכללי והתחזוקתי רעוע.

 

התכנית ממוקמת בחלק המערבי של שכונת רמת הנשיא, בין הרחובות ניסנבאום, הרב לוי, יוספטל וכ"ט בנובמבר. ושטחה הכולל הינו כ-51 דונם.

 

המתחם החדש כולל שטחי ציבור בשטח משמעותי של כ-9 דונם, שבתוכם תתאפשר גם הקמת בי"ס חדש בתכנון עדכני, במקום בי"ס הקים היום במתחם. כמו כן, גם הגן העירוני שנמצא במתחם יעבור שימור ושדרוג.

 

הדמיה: משרד האדריכלים צפור גרשון-צפור ברק אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ.

 

בנוסף יוקמו שבילים להולכי רגל בצירי צפון –דרום ומזרח –מערב אשר יבטיחו חיבור בין המתחם החדש לשכונות הסובבות. גם המדרכות הקיימות ברחובות הרב לוי וניסנבאום יורחבו  ולאורכם יינטעו עצים להצללה.

 

מתכננת המחוז הבהירה כי התכנית כוללת 100 דירות להשכרה, כ -400 דירות קטנות וגם בניינים שאינם גבוהים, אשר יאפשרו תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר בצורה משמעותית ומניעת הדרה לתושבים העכשוויים.

 

התוכנית הוגשה על ידי הוועדה המקומית בת-ים, ותוכננה ע"י משרד האדריכלים צפור ברק אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ. ניהול הפרויקט הוא על ידי אדר' גלי דולב מחב' וקסמן גוברין גבע.