תכנית "תלמי מזרח" אושרה להפקדה בבאר יעקב

בתכנית: 500 יחידות דיור וכ-25 דונם אשר יוקצו כבור שטחי ציבור ופארק

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון, אישרה להפקדה בשבוע שעבר, תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במזרח באר יעקב - 'תלמים מזרח'. התכנית הינה על שטח של כ-107 דונם וממוקמת מדרום לשטחי מושב תלמי מנשה ומצפון למסילת הרכבת.

 

קרדיט: רשות מקרקעי ישראל/קורין אדריכליםקרדיט: רשות מקרקעי ישראל/קורין אדריכלים

 

 

תכנית 'תלמים מזרח', מהווה המשך של תכנית תלמים וכן של פרויקט "חתני פרס ישראל" ומתחברת למרקם הרחובות של הישוב תלמי מנשה. התכנית כוללת כ- 500 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני 5-12 קומות וכן בבניין אחד בן 19 קומות. התכנית כוללת חיבור של הרחוב הראשי לכביש 200 וקיר אקוסטי ייבנה בגבול השכונה, בין הכביש המקומי לבין מסילת הברזל.


בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת כ-25 דונם עבור מוסדות ציבור שישמשו תיכון ובית ספר יסודי. במתחם קיים מבנה לשימור - מפקדת חסן סלאמה, שישולב בתוך המגרש הציבורי ויתאפשרו בו שימושי מסחר בקומת הקרקע, ספרייה, שימושי תרבות וחינוך. ביצוע השטחים הציבוריים יהא בד בבד עם בניית מבני המגורים.

 

עוד במסגרת התכנית יוקם פארק ליניארי על שטח של כ-12 דונם, אשר חוצה את התכנית ומתחבר לשטח הציבורי הפתוח בשכונות הגובלות ממערב. השטחים הפתוחים ישמשו גם לחלחול מי נגר של השכונה. כמו כן, התכנית כוללת רשת שבילי אופניים המתחברת ליישוב הקיים.

 

התכנית הינה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל ונערכה ע"י קורין אדריכלים.