"רוצים להוריש לילדים ביטחון כלכלי ושקט נפשי? השקיעו בקרקע בטוחה"

כל הארץ מלאה בסיפורים כאלה: הסב שזיהה הזדמנות נדל"נית לפני עשרות שנים, וכעת הבנים, הנכדים והנינים גוזרים את הקופון. ריאלי גם לימינו? דביר רדושינסקי, מנכ"ל 'נחלה' ומיזמי הנדל"ן הבולטים – חושב שכן.

"לגור ביישוב, לעבוד במטרופולין, להרגיש בכפר". 

 

האם עדיין נכון להשקיע בנדל"ן? לא בטוח שתגיעו לתמימות דעים. מה שכן, ועל כך אין ויכוח, השילוב בין המיקום הנכון והטיימינג – הם אלו שיכריעו האם שיחקתם אותה או אכלתם אותה?

 

"וזה בדיוק המקום אליו אנו מכוונים את המשקיעים שלנו" טוען דביר רדושינסקי, מנכ"ל 'נחלה', אתו ישבנו לשיחה צפופה וכנה.

 

"השאלה המהותית אם להשקיע בנדל"ן – בנוסח להיות או להיות, הינה שאלה נזילה בעולם שמשתנה כל הזמן" אומר דביר. "מה שהיה נכון אתמול לא בטוח יהיה נכון מחר. עדיין ועם הכול, אנחנו יכולים לראות 2 מגמות די יציבות בשוק: מחירי הנדל"ן באזורי הביקוש ממשיכים לנסוק."המגמה השנייה היציבה" ממשיך דביר "היא זו שמייצרת רווח באמת גדול, השמור כמעט בלעדית ל'כרישי ויזמי הנדל"ן הגדולים', בקיצור, לא מתאים לכל אחד".

 אז אלו אפשרויות עומדות בפני אלו שיש להם הון, אבל הון מוגבל?

"יש כאלה מבין המשקיעים ה'קטנים' שיחפשו את ה'מכה' -  השקעה שתניב בין 3-5 פעמים מהסכום שהושקע. אין חיה כזו, ואם יש – היא תוצאה של השקעה בסכומים גבוהים מאד. כמו שאמרנו, רלוונטי למתי מעט.


יש משקיעים שישבו על הגדר וימתינו עד להורדת מחירי הדירות, דבר שלא יקרה ולכן יפסידו. אחרים, ירכשו דירות במחירים גבוהים, דבר שבטוח יגרור רווח גבולי אם בכלל. לכן, אנשים מחפשים להשקיע בנדל"ן באופן יצירתי, ובצדק."

 מה מניע אנשים להשקיע מחוץ לקופסא?

"בציבור הישראלי יש לא מעט אנשים עם כסף זמין, גם אם מוגבל יחסית" חושף דביר "מגיעים אלינו משקיעים עם בין 100 אלף ל-250 אלף שקלים, ומבקשים להבין מהי הדרך הטובה ביותר לעשות בו שימוש. מה שיפה בכל זה, הוא תחושת השליחות: כמעט כל מי שנכנס אלינו מודע לכך שיאלץ להתאזר בסבלנות אבל הרצון להשאיר ירושה עם פוטנציאל לילדים - גובר על הכול."

 

 

 

האם לדעתך אפשר לשכפל את הסיפור ה'חלוצי' של ההשקעה בדורות ההמשך, וליישם אותו גם בימינו?

"ללא ספק. אבל צריך להיות חכמים. השילוב בין הקרקע הנכונה לטיימינג הנכון הוא חמקמק, ורק מי ששומר על ערנות ומגיע עם ידע וניסיון, יכול לזהות אותו מראש. אנחנו זיהינו נקודת חוזק אחת אמינה באיתור הזדמנויות עם פוטנציאל גבוה, והיא ברכישת קרקע חקלאית זולה סמוכה למוקדי מגורים קיימים."

 יכול להרחיב?

העובדה שאנחנו גרים בישראל במרחב מוגבל ידועה לכולם. עתודות הקרקע הבאמת אחרונות, כמעט ונגמרו גם הן. יחד עם זה, אפשר עדיין למצוא מרחבים גדולים של קרקעות חקלאיות, כאלה שטרם אושרו לבנייה. אנחנו מתמקדים בעתודות הקרקע הצמודות ליישובים קיימים, כאלו שבעתיד יהפכו לשכונות חדשות."

 

 


כמו למשל?

הדוגמא הבולטת ביותר היא בנימינה. מדובר בפנינה ולא רק בהיבט הנדל"ני: חינוך מעולה, מרחבים ירוקים, מיקום אופטימאלי ואוכלוסייה מהחזקות שיש. מדובר במקום שמאפשר סגנון חיים מהגבוהים בארץ, והשוק מגיב. מי שרוכש היום קרקעות חקלאיות בסמוך לקו הגבול של בנימינה במחיר נמוך, יזכה ליהנות מהשבחה דרמטית של קרקע ומתשואה מדהימה עם הפשרתה, הרבה מעבר לכל אפיק השקעתי אחר. את הקרקע אפשר לשמור לדורות הבאים כנכס אטרקטיבי, ליהנות מדמי שכירות גבוהים או למכור, מבלי לחכות להפשרת הקרקע. אגב, גם בפרדס חנה נרשמת מגמה דומה".

 

 


מה אתם מציעים?

יש ברשותנו מספר מוגבל של הזדמנויות השקעה בעלות פרופיל גבוה, כאלו שאנו מאמינים בהן הרבה מעבר לאחרות. ההזדמנויות רלוונטיות למשקיעים עם סכומים הגבוהים מ-100 אלף שקלים.

 

מעוניינים להצטרף להשקעה בבנימינה ב-109 אלף ₪ בלבד? השאירו פרטים:

*הקרקע היא חקלאית ואינה זמינה לבנייה