לאחר מאבק עיקש של עיריית רמת-גן והעומד בראשה מול רשות מקרקעי ישראל, אושר תקציב על סך 200 מיליון ש"ח לביצוע דרך משה לוי, שצפויה להקל על עומסי התנועה במזרח העיר.


לאחר מאבק עיקש של עיריית רמת-גן והעומד בראשה מול רשות מקרקעי ישראל, אושר תקציב על סך 200 מיליון ש"ח לביצוע דרך משה לוי, שצפויה להקל על עומסי התנועה במזרח העיר.


לראשונה: פריצת דרך להקלת עומסי התנועה במזרח העיר


חדשות טבוות לתושבי קריית קריניצי: אושר תקציב על סך 200 מיליון ש"ח לביצוע דרך משה לוי, שאמורה להקל על עומסי התנועה בשכונה ובמזרח העיר.

החלטה התקבלה לאחר משא ומתן ארוך ומורכב שניהלה עיריית רמת-גן וראש העיר מול רשות מקרקעי ישראל, בהובלת סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, עו"ד אביבית מאור נמרודי.


דרך משה לוי מהווה חלק מתכנית "שיכון הרופאים" שאושרה על ידי מקרקעי ישראל בשנת 2013 ובמסגרתה מתוכננת שכונת מגורים חדשה.

רשות מקרקעי ישראל הגישה לפני כשנה בקשה לוועדה המחוזית לשלביות מימוש התוכנית, כך שתחילה יבנו את המגורים ורק לאחר מכן את דרך משה לוי.


עיריית רמת-גן הגישה לוועדה המחוזית את התנגדותה הנחרצת לאישור השלביות יחד עם התושבים ודרשה בתוקף להוציא לפועל את תכנית סלילת הכביש, שתייצר עורק תחבורתי חשוב במטרה להקל על תושבי מזרח העיר.

ראש עיריית רמת-גן עם צחי דוד, מנהל מחוז תל-אביב ברשות מקרקעי ישראל


השבוע, לאחר מאבק עיקש, צחי דוד, מנהל מחוז תל-אביב ברשות מקרקעי ישראל, נפגש עם ראש עיריית רמת-גן והשניים גיבשו הסכם משולש בין עיריית רמת-גן, רשות מקרקעי ישראל ובית חולים שיבא.

על פי ההסכם, כבר בחודש נובמבר הקרוב תקבל עיריית רמת-גן תקציב לקראת תכנון סלילת הכביש, פינוי המבנים שבתוואי דרך משה לוי וביצוע התכנית המדוברת והמיוחלת. בכך, ציר משה לוי, המהווה חלק ממערך תנועה גדול המקביל לעמק האלה, יפחית את עומסי התנועה מקריית קריניצי ועד קריית אונו ויקל משמעותית על תושבי אזור מזרח העיר.


ראש עיריית רמת-גן: "מדובר במהלך היסטורי לטובת תושבי מזרח העיר ואני גאה להוביל אותו. תכנית משה לוי מדרגת את תושבי רמת-גן בראש סדר העדיפויות, תוך שהיא צופה פני עתיד ומספקת פתרונות תנועה התואמים לגידול הצפוי בחלק זה של העיר. אין לי ספק שהתכנית תישא פרי לעוד שנים רבות קדימה".


סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, עו"ד אביבית מאור נמרודי: "כמי שהובילה את המאבק יחד עם ראש עיריית רמת-גן, אני שמחה שלאחר כל כך הרבה מאמצים ומשאבים שהושקעו, קולנו וקול התושבים נשמע והגיעה העת להוציא לפועל את התכנית החשובה הזו.

דרך משה לוי הינו חלק ממערך כבישים שאמור לסייע ולהקל בעומסי התנועה לכל מזרח העיר ועל כן מדובר בהסכם חסר תקדים ובבשורה של ממש.

 

מימין לשמאל – משה בודאגה – מנכל עיריית רמת-גן, ראש עיריית רמת-גן וצחי דוד - מנהל מחוז תל-אביב ברשות מקרקעי ישראל

 

אני רוצה להודות לראש העיר שהתווה את החזון ונלחם במשך שנים למען רווחת התושבים".

צילומים: באדיבות עיריית רמת-גן